Peníze už se pro nás staly dávno natolik samozřejmou záležitostí, že si nejednou ani plně neuvědomujeme, k čemu všemu je potřebujeme a jak jsou pro nás vlastně důležité. Žijeme s nimi, používáme je a připadá nám to naprosto normální. A to až do chvíle, kdy nám z nějakého důvodu dojdou. A kdy tedy začneme trpět finanční tísní, ne-li přímo bídou.

Až v nouzi si uvědomíme v plném rozsahu, jakou roli peníze sehrávají v našich životech. Zjistíme, jak podstatné pro nás jsou, a začínáme je shánět. Protože kdybychom je neměli, nebylo by nám v žádném případě dobře na světě.

jedna mince

Ale když sháníme peníze, protože trpíme jejich nedostatkem, ocitáme se nejednou v hodně nepříjemné situaci. Musíme si je půjčit, a musíme tedy sehnat někoho, nejspíše nějaký finanční ústav, kdo nám bude ochoten pomoci. A to nemusí být vůbec pohodlné hledání. V mnoha bankách nás mohou odmítnout kvůli výši příjmů, jakou jim můžeme doložit, nebo kvůli záznamům, které máme v registrech dlužníků, a kdo ví, zda nenajdou i další příčiny, proč nám nevyhovět. A tak se shánění půjčky někdy hodně vleče a situace nás lidé bez peněz se komplikuje. Protože dokud je nemáme, neplatíme. A to znamená jak absenci věcí, které potřebujeme, tak třeba i sankce za neplacení účtů.

jedna mince

A tak jsme nakonec vlastně rádi, že existuje i americká hypotéka nebankovní. Nebo jsme tedy přesněji řečeno rádi, že tato existuje, pokud jsme vlastníky nějaké nemovitosti. Protože můžeme takovou nemovitost nabídnout nebankovní společnosti jako zástavu, a díky tomu si můžeme vzít, a to dokonce docela rychle a pohodlně, právě takovou nebankovní hypotéku. Která může obnášet i hodně velké peníze, spojené klidně i s dlouhou dobou splatnosti, abychom se dokázali s takovou půjčkou vypořádat se ctí.

Můžeme si prostě vzít i nebankovní hypotéku a tou financovat jakékoliv výdaje. A nemusíme už trpět finanční nouzí.