Máte možnost ovlivnit termín vašeho stěhování? Jestliže nejste vázáni smluvními vztahy, výpovědní lhůtou pronajatého bytu a podobnými závazky, a můžete si svobodně volit přesné datum, pak máte v rukou poměrně velkou zbraň. Jak s ní ale naložit, aby nebyla použita proti vám, nýbrž sloužila k vašemu prospěchu?

Jaro, léto, podzim, zima – že se u nás střídají čtyři roční období, s tím se seznamují již děti v předškolním věku. Toto poněkud směšné tvrzení však doplníme poměrně cennou informací, že ideální termín stěhování v Přerově je na jaře nebo na podzim. V té době jsou venkovní teploty velmi příznivé pro pohybové aktivity a prakticky nehrozí žádné teplotní extrémy. Stačí se přiměřeně obléknout do lehkého sportovního oděvu a můžete se pustit do balení věcí, demontáže nábytku a dalších přípravných činností a prací.

kočka v krabici

Středa, čtvrtek – ne, neobávejte se, že tu budeme vyjmenovávat všech sedm dní v týdnu, postačí pouhé dva. Ve středu a ve čtvrtek jsou naprosto ideální termíny k přemístění vašich věcí do jiného bydliště, protože se již blíží víkend a lidé nebývají tak nervózní a vystresovaní, jako v pondělí a v úterý. Využijte toho a vezměte si volno i v pátek, tím získáte další tři dny volna pro zabydlování, vybalování věcí z krabic a úklid.

papírový karton

Den a noc – další zdánlivá hloupost, ale při stěhování poměrně zásadní. Některým lidem totiž vyhovuje stěhování v noci nebo velmi brzy ráno, případně navečer. V této době výrazně klesá hustota automobilového provozu a mnoho lidí také spí, a jsou-li obyčejně negativně naladěni, nevyzařují negativní myšlenky a neovlivňují jimi své okolí. Kdo z vás je citlivější povahy, tento fakt snadno zaznamená a projeví se to i na samotném průběhu stěhování. Bude zřejmě pohodovější, poklidnější a méně stresující, ať se stěhujete v jakémkoli dnu i ročním období.