Freddie Mercury patří dodnes k největším ikonám rockové scény. Jeho život a úžasnou kariéru zpěváka slavné kapely ukončila dlouhotrvající nemoc. Jaký byl Freddie Mercury člověk a jaký prožil život? Narodil se roku 1946 na Zanzibaru. Poté, co v roce 1964 došlo na Zanzibaru k revoluci, Freddieho rodina utekla do Londýna. Freddie se věnoval hudbě a prošel si několika kapelami, než se dal dohromady s těmi, kteří s ním vytvořili kapelu Queen. Už v té době byl Freddie snadno zapamatovatelný, především kvůli jeho širokému úsměvu a zubům. Měl totiž čtyři zuby navíc v zadní části úst, ale nikdy si je nenechal spravit, protože se bál, že to poničí jeho hlas.

socha

Společně s Brianem Mayem, Rogerem Taylorem a Johnem Deaconem vytvořili kapelu Queen. Zatímco první album publikum příliš nezaujalo, od druhého alba šla jejich sláva strmě nahoru. Vydávali jeden hit za druhým a spousta z nich se držela v žebříčcích Spojeného království i několik měsíců. Freddieho partnerský život byl zajímavý stejně jako jeho kariéra. V letech 1970 až 1976 byla jeho partnerkou Mary Austin, kterou často označoval za svou životní lásku. Kvůli Freddieho orientaci ale jejich vzkaz později ztroskotal, Mary se provdala a měla děti. Freddie si užíval nezávazného života, své partnery střídal, až nakonec zůstal s partnerem Jimim Huttonem, který mu zůstal po boku až do jeho smrti.

CD

V 80. létech e totiž nakazil onemocněním HIV. Vůli nedostatečné informovanosti veřejnosti o této nemoci netušil, že je s ním něco špatně a z nemoc posléze přerostla v AIDS. Prohlášení o této nemoci vydal Freddie až troku 1991 a zemřel o dva dny později ve věku pouhých 45 let. Zemřel na zápal plic, který byl pro tělo oslabené nemocí smrtelný. Byl zpopelněn a jeho popel byl rozprášen bývalou přítelkyní Mary Austin. Ta však nikdy neprozradila, kde Freddieho popel rozprášila. Připomenout písně této slavné kapely si stále můžete, třeba shlédnutím vystoupení Queen revival.