Dohodli jste se s rodiči, že si pořídíte dvougenerační dům a zbavíte se dvou městských bytů nebo jednoho bytu a jednoho domu? Toto řešení poskytuje mnoho výhod, pokud si spolu obě rodiny rozumí, například se neobáváte zlodějů v domě, kdy jedete na dovolenou, protože se domluvíte a „druhá rodina“ dům v této době pohlídá. Anebo se tímto způsobem lépe hlídají vnoučata, snáze se postaráte o zahradu a údržbu domu, kdy si rozdělíte úkoly, a také se vám významně sníží náklady na vytápění topením z centrálního zdroje.

skladové kontejnery

Jakmile vyřídíte potřebné formality a dům je převeden na katastru nemovitostí, přiblíží se termín stěhování. Můžete se domluvit, že vám uvnitř původní majitel přenechá část vybavení, nebo objekt kompletně vyklidí, každopádně se můžete dostat do situace, kdy se vám nebude dostávat volného místa pro uložení vašich věcí. Bude zapotřebí zajistit vhodné dočasné úložiště, a to na přechodnou dobu několika dnů až týdnů a měsíců.

přeprava kontejnerů

Jistou možností je nechat odvézt vaše věci do skladu stěhovací firmy, takto to také někteří lidé provádí, ale sklad je daleko a potřebujete-li nějakou věc akutně odtud vyzvednout, komplikuje to dlouhá vzdálenost a také ochota stěhováků sklad vám kdykoli (třeba v neděli ráno) otevřít.

Výhodnější řešení je skladový kontejner pronájem https://www.otpsklady.cz/. Tento ocelový box vám přistaví přímo na zahradu do blízkosti vašeho domu a máte jej k dispozici po celou dobu stěhování či případné rekonstrukce domu. Budete pak i snadno třídit vaše věci, co přijdou dovnitř do obytných prostor, a naopak kterých se chcete zbavit prodejem v bazaru nebo věcným darem přátelům nebo na charitativní účely.

Kontejner můžete mít na zahradě libovolně dlouhou dobu dle dohody s pronajímatelem a vaší starostí je pouze zajistit dostatečně velký volný prostor a příjezd nákladního vozidla s mobilním jeřábem.