Pronájmy osobních aut jsou poměrně běžnou službou, kterou využívají lidé, co mají vůz v servisu, anebo žádný nevlastní a pouze občas potřebují vycestovat do míst, kam je obtížné dopravní spojení. Takových míst je v České republice celá řada a my bychom si tu některé z nich mohli vyjmenovat.

Česká Kanada – tato velmi zajímavá lokalita na jihu Čech, na rozhraní s Českomoravskou vrchovinou je dostupná po úzkorozchodné trati z Jindřichova Hradce, ale tyto vláčky jsou poměrně malé a nepohodlné, vhodné spíše pro nostalgické jízdy. Autem bude jízda po České Kanadě zajímavější a doporučit vám můžeme zejména zámek Dačice, městskou památkovou rezervaci v Telči a historické jádro města Slavonice.

Český Krumlov

Rakovnicko a Berounka – na horní tok Berounky se vydávají někteří vodáci, aby si její krásy užili do sytosti zejména za slunečného počasí. Berounka ovšem patří k oblastem, kam se bez auta stěží dopravíte, leda tak na kole, ale to je z Prahy poměrně daleko. Ta nejkrásnější místa jsou v okolí obcí Čívice, Bohy, Hlince, Zvíkovec a Skryje.

jízda autem v zimě

Voticko – do Votic se z Prahy dopravíte autobusem i vlakem, vlaková zastávka se nachází na trati z Prahy Hlavního nádraží do Tábora a Českých Budějovic, ovšem okolní krajina je bez auta dostupná už jen pěšky, na kole nebo na motocyklu či mopedu. Kopcovité krajině v okolí Votic se přezdívá Česká Sibiř a vám doporučujeme s vozem z Prahy půjčovny aut popojet až k bájné hoře Velký Blaník a pokračovat odtud k Vlašimi a následně do Zruče nad Sázavou k přehradě Švihov, která zásobuje Prahu pitnou vodou.

Lužické hory – spojení z Prahy do Varnsdorfu nebo k zastávce Jedlová je tu sice zajištěno vlakem a autobusem, ale jestliže byste chtěli proniknout hlouběji do nitra Lužických hor a chtěli prozkoumat vrchol Luže, ledovou jeskyni, přehradu Naděje, Tisíciletý tis a další zajímavá místa této velmi půvabné a řídce osídlené krajiny, bylo by to bez auta poměrně obtížné.