Ptáte se, jak je to s penězi v dnešní době? Tak to si probereme v dnešním článku trochu více dopodrobna a možná, že se dozvíte i něco nového, co vás překvapí. V dnešní době se všechno zdražuje. Ať už je to zelenina, ovoce, limonády, nebo dokonce i plenky pro dítě.. je toho strašně moc. Například dříve to bylo tak, že všechno tak drahé nebylo. A teď je to přesně naopak. Všechno je dražší a dražší. A co má člověk, který má nižší příjmy, dělat? Představte si takovou maminku na mateřské dovolené, která je na všechno sama a dostává jenom mateřskou a možná nějaký příspěvek na bydlení. Kolik tedy může mít z těchto příspěvků měsíčně? Deset tisíc?

penie

To je na dnešní dobu vlastně vůbec nic. A je hrozné, jak někteří přežívají od jednoho měsíce k dalšímu měsíci a pořádně jim třeba nezbyde ani na pořádné jídlo, a to má třeba dvě děti. Nebo důchodkyně, která pobírá důchod, který je vypočítaný z jejího příjmu, když pracovala. Ale co si budeme povídat, důchody v dnešní době nejsou taky nic extra velkého. Podle mého je nejlepší mít naspořenou nějakou částku (takzvanou rezervu) pro všechno. Kdyby se něco stalo, tak ji kdykoliv můžete použít a máte vlastně takovou jistotu, že máte peníze pro všechny případy. Já mám taky finanční rezervu našetřenou a popravdě jsem za to ráda. Mateřskou dostávám pět tisíc, a to je úplné nic.

penixe

A kdybych nepracovala, tak bych za jednotlivé měsíce žádnou částku ani neušetřila. A jelikož šetřím ještě dceři, tak potřebuji prostě větší příjem a jsem ráda za každou pracovní příležitost, která se naskytne a vůbec mi nevadí, co to má být za práci. Hlavní je, že nějaké peníze budou a ty si budu šetřit a spořit dceři, která za to bude určitě jednou doufám ráda. Dělám to pro ni. Takže má vlastně dva fondy, které jsou investiční v bance a na těch se vlastně vydělává. Tak běžte do toho.