Menstruace kromě toho, že je nepříjemná a ovlivňuje ženy fyzicky i psychicky, je navíc také poměrně finančně náročná záležitost. V dnešní době se diskutuje o tom, zda by menstruační pomůcky neměly být méně zdaněny, jelikož toto finanční břemeno pociťují pouze ženy. Navíc se začíná také diskutovat nad tím, jak moc zatěžujeme planety jednorázovými pomůckami a co vlastně se s nimi po použití děje dál. Hlavně z těchto dvou důvodů ženy v dnešní době začínají zkoušet jiné metody. Zmínit bychom také mohli ještě úplně přirozené pohodlí a komfort, které ženy potřebují během své periody pociťovat. Pro někoho jsou totiž tampony i vložky z různých důvodů nevhodné, takže je prostě něčím nahradit musí.

menstruační krev

Jako první možnost můžeme zmínit menstruační kalhotky. Ty jsou vyrobeny speciálními metodami tak, aby oblast mezi nohami nebyla ani trochu propustná a zajišťovala tak stoprocentní bezpečí před protečením. Navíc tím, že jsou vyrobeny obvykle na dotek z velmi příjemných materiálů, je jejich používání doopravdy o mnoho pohodlnější než využívání běžných pomůcek. Kromě toho jsou dnes vyráběny různými firmami v odlišných střizích, takže se jistě najde vhodný tvar po každou ženu.

tampon a menstruační kalíšek

Současní výrobci si dávají také záležet na designu jednotlivých kalhotek, takže není výjimkou, že v nabídce narazíte na kalhotky krajkové nebo ve stylu brazilek. Menstruační kalhotky recenze se o výrobcích vyjadřují obvykle velmi pochvalně, takže jistě stojí za to některé z nich vyzkoušet. Je ale pravdou, že se občas objevují připomínky, že je nutné se s kalhotkami nejprve sžít a poznat který střih, absorpce či výrobce je pro Vás ten nejvhodnější. Tímto způsobem můžete ušetřit svou peněženku před každoměsíčními nákupy menstruačních potřeb a planetu před zbytečným odpadem, který tak nebude nutné produkovat každý měsíc znova a znova.