Sluníčko k životu samozřejmě potřebujeme, ale poslední roky jsou jeho paprsky stále více horké. Mnoho lidí má během léta zdravotní problémy, protože velká horka mohou způsobit nejen úpal nebo problémy se srdcem, ale dokonce jsou to i původci angín a nachlazení. Paradoxně se lidé snaží zchladit všemožnými způsoby, a často volí ne ty vhodné. Pojídání zmrzlin a pobyty v klimatizovaných objektech a místnostech způsobují, že i během letních měsíců čekárny lékařů praskají ve švech.

Zchladit ano, ale s mírou
Samozřejmě nemusíte být zavření doma celý den a může si užít krásné letní počasí, ale jde hlavně o to nezpůsobit si problémy s dýchacími cestami. An is návštěvami bazénů by se to nemělo přehánět. Stačí voda teplá jako káva, aby se člověk nenachladil a koupat se už nemusíte chodit na koupaliště, můžete mít svůj bazén i doma.

bazénový vysavač

Pokud bydlíte v rodinném domě a máte alespoň malou zahradu, můžete si pořídit svůj vlastní bazén. Z hlediska životnosti je nejlepší plastový bazén, který se dá sehnat zapuštěný a nebo na povrch pozemku. Ideální je zapuštěný bazén, protože se sám udržuje a lépe se do něj leze. I proto se s ním na českých zahradách setkáme nejčastěji.

žena bazén

Bez ohledu na to, jaký bazén si vyberete, si budete muset koupit i bazénovou chemii, pomocí které budete udržovat vodu čistou a zdravotně nezávadnou. Stačí pár dní, a neudržovaná voda se promění v zapáchající rybníček. Zamezit tomu můžete právě jen chemií. Je nutné taky čistit povrch bazénu než do něj napustíte vodu. To uděláte buď ručně a nebo použijete vysavač bazénu, který zbaví bazén usazených nečistot. Bazény jsou rok od roku populárnější, stejně jako vysavače, které urychlují a usnadňují jejich majitelům údržbu bazénů. Ty nejlepší vysavače můžete ovládat pomocí aplikace v telefonu, a můžete sledovat průběh čištění vašeho bazénu.