Jak se má rodina v přízemním domu typu bungalovu? Jako na dovolené. S trochou nadsázky v samotném úvodu si dovolujeme připomenout, jak významnou roli hrají právě bungalovy v rekreačních oblastech. Kupříkladu v přímořských letoviscích. Jestliže někdy zavítáte na Kanárské ostrovy, a možná, že právě vy už tato místa dobře znáte, zjistíte, že značnou část zástavby městečka Maspalomas na jihu ostrova Gran Canaria tvoří seskupení bungalovů se zahradními bazény.

terasa za domem

Bíle omítnutá fasáda nízkého bungalovu v kombinaci s červenohnědou střešní krytinou, kterou doplňují vzrostlé palmy, svěží zelený trávník, živý plot s ibiškovými květy a azurově modré nebe tu dotváří typickou atmosféru, které už schází jen mořská hladina Atlantiku a písečné duny podél pobřeží. A právě toto je jedním z důvodů, proč si získal pobyt v bungalovech v Maspalomas velkou oblibu u zahraničních návštěvníků.

posezení u domu

Vraťme se nyní do úvodu článku, kde se zmiňujeme o tom, jaké jsou rodinné domy bungalovy. Rodina tu totiž může prožít něco podobného, jako chvíle odpočinku na dovolené. Jistě, že my nemáme přístup k moři, a že tu asi stěží zahlédnete Fenix canariensis, tedy obří datlové palmy, nicméně bazén si na zahradě pořídit můžete a stejně tak, v případě zájmu, alespoň v menší míře písečné duny na okraji vašeho pozemku. Písek bude báječným místem pro hraní vašich dětí a do bazénu můžete přizvat třeba vaše přátele, co s nimi pořádáte výlety do přírody.

Bungalov má kromě svých praktických vlastností jednu zásadní výhodu – jedná se o přízemní stavbu, která dobře vypadá a působí v krajině rozhodně přirozenějším dojmem, ve srovnání s patrovými, vysokými stavbami, které tu mnohdy nevhodně stíní a blokují energii z okolního prostředí. K bungalovu se také velmi dobře hodí dřevěné přístřešky pro auta, pergoly, předsazené terasy a zahradní altánky.