Asi nikdo si nedokáže představit, že by se voda ze světa úplně vytratila. Ale co je nejvíce smutné je to, že děláme jako lidstvo všechno proto, aby se to stalo. Protože tak nějak jsme se naučili zapomínat, že tu nejsme sami, že svět je plný lidí a všichni chceme tu naši nádhernou planetu obývat. A na světě je momentálně populace ve výši osmi miliard lidí. A každý den to roste. A pokud si chceme tuto naši planetu udržet musíme se naučit být v první řadě ohleduplní. Protože bez toho to prostě nepůjde. A vody ubývá. A není to způsobeno jenom změnou klimatu, která s sebou nese i další rizika. A to nejenom táním ledovců a zvyšováním hladiny moří.

voda

Ale vytrácí se plochy se sladkovodní vodou. A je jí čím dál méně. A také velmi ubylo výskytu ryb v oceánech a ve sladkovodních rybnících a jezerech. A je to také dáno tím, že my vodu ve velkém znečišťujeme. A pak zase vynaložíme veliké náklady na to, abychom si mohli pořídit čističku vod, která zase zpátky vodu vyčistí. Ale základ je v tom, že my se musíme snažit o co největší udržení čisté vody. My ji potřebujeme, ne ona nás, a to je ten základní fakt, který by měl mít každý z nás na paměti. My musíme být ti, kteří řeknou dost. A začnou s tím něco dělat. Bohužel dostali jsme se do takového bodu, že je zbytečné čekat na kroky, které udělá vláda.

voda

My musíme být tím správným krokem kupředu. To my si momentálně volíme možnost, jestli bez vody budeme žít anebo ne. A řekněme si, že bez vody se nedá žít. Takže jsme si vlastně nevědomky na tuto otázku již odpověděli. Ne nechceme bez vody žít. A tak začněme méně plýtvat vodou. Začněme ji vypínat, pokud se ve sprše mydlíme. Zkusme vodu vždy vypínat, pokud si jdeme vyčistit zuby. A existuje mnoho dalších metod. Někomu se to může zdát jako malé krůčky. Ale pokud bychom je začali dělat všichni i svět by se nám změnil před očima. Buďme bdělí, momentálně přichází doba, kdy bude zapotřebí rozhodnutí každého z nás a být tu pro vodu Provodu.