Někteří lidé se nadobro zbavili televize. Je to svým způsobem i výhra, protože je známo, že televizory jsou žrouti času, a namísto aktivního životního stylu ve sportovním http://www.centrumstone.cz/o-nas/o-sportovnim-centru či kreativním duchu udržují psychiku v závislosti na vnější, a hlavně zcela pasivní, povrchní zábavě. Pořídíte-li si namísto TV akvárium, alespoň o objemu 160 litrů, budete mít televizní obrazovku mnohem zajímavější, a s rozhodně klidnějším programem. Mnozí akvaristé tu dokážou trávit celý večer, a pokud jste nikdy nesledovali pohyb ryb v akváriu, doporučujeme vyzkoušet.

koberec v místnosti

Akvárium můžete instalovat na nízký stojan a sledovat pak ryby přímo při posezení na koberci. Je to dostatečně pohodlné, a chcete-li si přece jen změkčit posezení, postačí pouhý polštářek, a máte vystaráno. Na koberci pak s vámi může sedět i návštěva, dá se tu i dlouhé hodiny klábosit, anebo třeba plánovat dovolenou. Má to však jeden háček – koberec musí být čistý.

koberec na podlaze

Mezi námi stále mohou existovat jedinci, kteří se domnívají, že na údržbu koberce vystačíte s obyčejným pytlíkovým vysavačem. Vysávají koberec pravidelně, třeba i obden, a pak se po několika měsících či letech začnou divit, jak je možné, že se na něm objevují vyšlapané cestičky. Anebo jak je možné, že koberec zapáchá, jako dobrých čtrnáct dnů nošené jedny ponožky. Je to proto, že sáčkové vysavače nemají patřičný výkon, aby odsály veškeré nečistoty, a také lidský pot z chodidel, a v principu to ani není možné, protože se mnoho nečistot doslova přilepí mezi vlákna, a museli byste mít k dispozici kartáč, koberec namočit, vykartáčovat, a teprve pak vše odsát.

Touto poslední větou jsme vám vlastně napověděli, abyste si k důkladnému čištění koberců v Praze 6 objednali službu, která disponuje strojem Rotovac, co v zásadě provádí to, o čem jsme se tu zmínili – důkladně kartáčuje vlákna speciálním mycím roztokem a následně veškerou špínu odsaje do sběrné nádoby.