Dostat se k výkonu nějaké fyzické aktivity, a ještě k tomu v pravidelných intervalech, které na sebe budou i po nějaké době stále navazovat, není nic jednoduchého. Většinou se totiž potkáte s tím, že na začátku cesty vám naskočí obrovská motivace a jediné, co byste si přáli celý den dělat, je právě vámi vybraná činnost. Nadšení ale po několika dnech opadne a zbydou jen bolavé svaly, hromada zpoceného oblečení a téměř nevyužitá permanentka do fitka. S tímto zdánlivým „koncem“ veškerých snah o vysněnou postavu, udržení kondice nebo čehokoliv jiného, je však možné velmi rychle skoncovat.

Žena s činkou

Stačí jen chtít a udělat několik kroků, díky kterým se od daného sportu jen těžko dokážete odtrhnout. Tím nejdůležitějším úkolem je najít důvod, proč vlastně to všechno chcete dělat. Je to skutečně kvůli vám? Nebo vám jen někdo řekl, že byste měli zhubnout? Motivace, která skutečně vychází z vašeho nitra, je mnohem silnější než ta z okolí. Zkuste tedy najít alespoň natolik závažný důvod, abyste s vybranou pohybovou aktivitou nechtěli po prvních problémech přestat. Dobrým nápadem je také do sportu hned zpočátku zainvestovat. Možná to budou jen zbytečně utracené peníze – možná vám však bude líto prostředků, které jste do nového oblečení vložili (zkuste třeba značku Kari traa) a možná se v něm začnete v posilovně cítit pohodlně a budete se do ní ještě chtít znovu vrátit.

Žena v tureckém sedu

K tomu vám zase pomůže permanentka, díky které se do vybraného sportoviště dostanete hned několikrát. A neříkejte, že by nebylo škoda zaplacené vstupy nevyčerpat. A nakonec, mějte na paměti, že vzdávat se při prvních obtížích rozhodně není tou správnou cestou. S pohledem upřeným na svůj cíl se nenechte zaskočit tím, že něco nejde podle plánu nebo se k cíli cesty pohybujete až příliš pomalu. Vztyčte hlavu a pokračujte dále, třeba jen naprosto šnečím tempem. Se zápalem a pořádnou motivací totiž k cíli dojdete skutečně, a navíc mnohem snadněji.