Jak trávíte volný čas? Patříte k těm, co pracují těžce fyzicky a tak jsou rádi, že mohou zbytek dne po práci proležet? Nebo jste v práci celý den na nohou a nachodíte i 10 a více kilometrů? I vy asi nebudete vyhledávat na odpoledne pohybové aktivity. Je nás ale řada, kteří sedíme celou pracovní dobu za stolem, koukáme do počítačů a z práce nás bolí převážně pouze oči. Pro nás jsou pohybové aktivity po práci tím pravým, jak ze sebe jednak dostat pracovní stres, ale hlavně jak udržovat své tělo v dobré fyzické kondici a vyvarovat se civilizačních chorob, zvláště obezity a cukrovky.

fitnes

Záleží na tom, do kolika hodin pracujete. Pokud jste ranní ptáče a v práci jste od šesti hodin ráno, můžete to v práci zabalit nejpozději ve tři hodiny a do večera máte spoustu času na volnočasové aktivity. Bude-li to v létě, bude se stmívat až kolem devíti hodin a tak můžete strávit celé odpoledne i večer někde venku, při procházce nebo na kole. Složitější je to v zimě, kdy je tma už kolem čtyř hodin, ale to neznamená, že se máte pohybu vyhýbat. Jednak se dá chodit na procházky i po tmě a za další je tu řada sportovišť, kde se můžete přihlásit a kde se můžete věnovat sportovní aktivitě dle vlastního výběru. Můžete třeba chodit do fitness Liberec a na jaře překvapit své kolegy v práci dokonalou figurou. Žádné hubnutí až na jaře do plavek. Můžete se udržovat ve formě po celou zimu.

fitńes

Pracovní stresy mohou mít jak lidé pracující fyzicky, tak i duševně. Rozdíl bude v tom, jakým způsobem se se stresem vypořádat. Ty fyzicky vyčerpaní mohou volit relaxaci v lázních, ti duševně vyčerpaní by se měli věnovat nějakému sportu a to pravidelně. Prospějí tím svému tělu, bude se jim lépe usínat a spát a má to i řadu dalších výhod.

Nenechejte se ničit vysokým pracovním tempem a najděte si svůj způsob relaxace, třeba ve fitcentru.