Provozujete nebo se teprve chystáte provozovat wellness centrum se zaměřením na masáže a relaxační cvičení, kam patří kalanetika, jóga, relaxační a protahovací gymnastika? O tyto procedury je stále velký zájem a zdá se, že bude i v budoucnu, protože je to jeden z účinných způsobů, jak se zbavit stresu, uvolnit mysl a odblokovat traumatické zážitky z minulosti.

baletní cvičení

Prostory určené pro tyto procedury musí být v zimě vytápěné a teplota v místnosti musí být nastavena tak, aby u každé z nich vytvářela potřebné klima pro uvolnění a relax, nikoli pro zvýšení hladiny stresových hormonů. Například pro masáže potřebujete ideální teplotu 24 stupňů Celsia, zatímco pro aktivní kalanetiku a protahování již o něco chladnější klima, cca https://www.cca.cz/ 20 stupňů Celsia, a pro posilování dokonce pouhých 16 – 18 stupňů Celsia.

cvičení na podlaze

Některé procedury se provádí na masérských stolech, ale většina z nich se odehrává na podlaze, a to buď přímo na tvrdé podlaze, nebo na měkké cvičební podložce. A jestliže se v místnosti topí klasickými radiátory, bývá u podlahy chladněji, než ve výšce jednoho až dvou metrů nad zemí. Toto může průběh procedury narušovat. Nepříjemné je to také na bosá chodidla, kdy se cvičí naboso například u jógy, protahovacího cvičení a kalanetiky.

dívka v posilovně

Toto je důvod, proč nainstalovat ve wellness centru podlahové topení. Snadno pak docílíte optimální teploty pro všechny typy procedur a zájemci o wellness k vám budou chodit rádi. Vodní podlahové topení lze nainstalovat i suchou metodou, není nutné topné potrubí zalévat do betonu, a zvládnete to s trochu šikovnosti i sami. Položíte izolační a systémové desky, do jejich drážek zasunete topné potrubí, které necháte zapojit instalatérem do rozdělovače a ten pak připojíte k topnému zdroji. Na závěr se podlaha osadí cementovláknitými deskami a na ně se položí podlahová krytina (vinyl, dlažba, plovoucí podlaha, koberec, palubky atp.)