O lidech žijících v Praze se tradují některé rozšířené zvěsti, že „slušně řečeno“ jsou jakýmsi státem ve státě. Že žijí sami pro sebe, svérázným životem, a považují se za nadřazené vůči ostatním lidem v republice. Toto samozřejmě nelze paušalizovat na každého Pražana, mnoho lidí z Prahy jezdí pravidelně na chalupu ve venkovských oblastech a někteří se tam také odstěhují natrvalo.

kartonové krabice

Stěhování z Prahy 5 na venkov se vyznačuje některými typickými momenty, poněkud odlišnými od typického městského stěhování. V první řadě jde o přesun ze stresového prostředí do poklidné zóny. Jestliže si kupříkladu pořídíte celoročně obyvatelnou chatu nad údolím Berounky, vzdálenou z pátého pražského obvodu jen pár desítek kilometrů, pocítíte tu změnu na sobě velmi intenzivně. A to jak vy, tak i stěhovací firma. Na co ovšem nesmíte zapomenout, je včasné zajištění parkovacího místa.

stěhování s krabicemi

Parkování v Praze je placené, to je všeobecně známo, ovšem týká se to i stěhovacích firem. Stěhováci budou potřebovat ve vyhrazený den dostatečně velký prostor pro přistavení stěhovacího vozu nebo více vozů, dle rozsahu stěhovaných věcí. Bude-li například zapotřebí kamion s návěsem, musíte o toto požádat městský magistrát v nejméně třicetidenním předstihu. Úředníci mají i ze zákona 30 kalendářních dnů na vyřízení vaší žádosti, tak na to pamatujte, abyste měli parkovací místo objednané a zajištěné včas. V zásadě to můžete provést tak, že požádáte o stěhování stěhovací firmu pět až šest týdnů předem, a jakmile budete mít dohodnutý termín akce, zajdete ihned na městský magistrát – na odbor dopravy, a máte vystaráno. Parkovací místo budete mít zajištěno za jistý poplatek několika stovek korun.

Doporučujeme vám také místo den před parkováním označit a třeba i zahradit dopravními kužely, pneumatikami, dřevěnými paletami apod.