Kdo si chce zpravit špatné držení těla, neměl by jezdit na kole, zvedat činky ani začít běhat. Měl by se začít zabývat plaváním. Pouze s jeho pomocí je možné vysoce efektivně a bez odborné pomoci posílit svaly, které je potřeba a zároveň nenamáhat partie, jež si to nezaslouží. Navíc se během plavání skvěle hubne. Stačí půl hodinka denně a člověk má normu splněnou. Problém však je hlavně během letních měsíců najít vodní plochu, kde by nebylo plno. Jakmile začnou vedra, u vody se vyrojí obrovské množství lidí. Řešit se to dá různé. Nejlepší možností je však koupit si na zahradu vlastní vodní plochu.

Hotelový bazén

Nejde o maličkost, samozřejmě, nicméně při současných cenách ani o žádnou velkou investici. Některé větší vodní plochy je dnes možné koupit ve velké slevě. Je však potřeba myslet i na to, že toto nebude jediný výdaj s tím spojený. Je potřeba dále dokupovat i další propriety, typicky třeba chemii do bazénu.

Nejlepším přípravkem, který se může k čištění vody použít, je pro někoho překvapivě chlór. I když nemá zrovna dobrou pověst, a to nejen kvůli tomu, že se kdysi používal ve válce, ale i pro svůj jedinečný a nepříliš vábný odér, pořád je velice populární. Z části za to může nejen jeho efektivita, ale i docela přijatelná cena. Další podobné přípravky jsou totiž většinou o dost dražším. Dobrým příkladem jsou třeba kyslíkové preparáty. Ty jsou populární hlavně v Německu, a i u nás si našli dost fanoušků, nicméně na chlór nemají. Jako specialita se pak dá označit mořská sůl, která je sice účinná, avšak ne sama o sobě. Musí mít spuštěnou solonizační jednotku.

Chodidla z vody

Plachta pomáhá

Velmi dobrým pomocníkem je rovněž plachta. Ta dokáže zakrýt celou plochu bazénu, díky čemuž nepropustí žádné nečistoty na hladinu. To má na čistotu vody velmi pozitivní vliv. Plachta se prodává nejen v klasické formě, ale dá se pořídit i zahřívací verze. Ta ohřívá vodu pomocí slunečního svitu.